RailReed

Võimalused


KUIDAS KASUTADA

Marta Tuulberg kudus selle kanga 12-moodulilise RailReediga. Jaki disain: Anneli Arro

RailReed koosneb viiest moodulist, mille abil saab kudumise käigus lõimetihedust gruppide kaupa muuta. RailReedi saab hõlpsalt kinnitada tavalistele kangastelgedele, see kinnitub soalaadi ette. 

Kui sinu soalaadil on süstikuriiul, tuleb soalaadi keerata nii, et kuduja poole jääb soalaadi tagumine pool, tähtis on, et soalaadi põikpuudest ei ulatuks kumbki teisest ettepoole.

Soalaadi ülemise põikpuu külge saad kahepoolse teibiga kinnitada RailReedi mõõduriba, millel on keskel nullpunkt. Soarenni käivad RailReedi komplektist kaks kinnitusklotsi, mille saab nihutada sellisesse asendisse, et nad oleks just sinu RailReedi laiusele vastavad.


RailReedi küljeklotsist käib läbi polt, mis lükatakse läbi ava kinnitusklotsis ja kinnitatakse tagant liblikmutriga.

RailReedi mooduleid saab kudumise käigus rööbastel liigutada. Kui mooduli külgi suruda üksteise suunas, saad tihedama mooduli.


Viie mooduli tantsu näeb siinSiinse näidise on kudunud Juula Pärdi.

Juula Pärdi kootud näidis 5-mooduliga

RailReediga saab lõimedega joonistada, luua vahelduva tihedusega kangastruktuure ja isegi muuta kudumise käigus kanga laiust.

Kasutades koos RailReediga ebaühtlase keeruga lõnga, saab tekitada reljeefseid ja vaheldusrikkaid pindu.

Kadi Pajupuu kootud näidis, kus kasutatud ebaühtlase keeruga koelõnga ja RailReedi võimalusi struktuurse pinna loomisel.

Siin on kasutatud RailReedi võimalust muuta kudumise käigus kanga laiust. Lõimelõngaks on puuvillane, koeks pabernöör. Vorm on kootud õõskangana: toruna. Näidise autor: Kadi Pajupuu. Fotod: Marilyn Piirsalu


Toimejoonte optilised efektid lõimetihedust varieerides. 12-mooduliline RailReed.


EST