RailReed

Blogi

RailReed ajujahil, kolmas voor 30.01
Käisime 30ndal jaanuaril Ajujahi kolmandal voorul jõudu katsumas. Selgusid 7 edasi- ja pääsejat, kes ühtlasi said passi saatesse..
Selja taga on pealinn, on Tallinn, on pikk nii pikk laupäev ja uus jõukatsumine 30ne tiimi vahel. Möödas on see kuulsusetu hetk, mil tiim RailReed pani mängu kogu oma otsusekindluse ja tahtejõu, ja veetis ootamatult igava ja ootamist täis päeva läikivas SEB majas. Kadi jaoks ilmselt oli see kõik pisut pingelisem, sest nagu ikka, võttis tema esitluse raske koorma enda kanda. Meie aga võime pakkuda 5 erinevat moodust ajaveetmiseks.
Söö kommi
Tee jumping-jacki võistlus (tead küll, see hüppamine harki-kokku, käed tööle, üks kaks kolm neli). Plaksuga, on teistel ka põnevam (tervitused Sawsackile ja Laurile, Anneli võitis, aitäh)
Söö kõrsikuid
Joo halba kohvi, isegi kui piima pole
Joo halba kohvi isegi kui sa ei taha
Avasta, et kohvimasin teeb ka cappuccinot (hint-hint, piimaga kohv)
Mängi kaasvõistlejatega seltskonnamänge
Logista kaasvõistleja toodet (aitäh Veneerium ja halukaarik)
Lõpuks, kui asi juba hull on, tee tiimikaaslasega võistlus, kes SEB pastaka kiiremini tühjaks sirgeldab
Õnneks veetis Kadi aega asjalikumalt, ning sõlmis kasulikke tutvusi ja kontakte, et meie RR tootmine mõistlikumaks, kiiremaks ja kaasaegsemaks muuta.

Selgus ka uus ja avastamata teljetarvik- sipsik. Palkehitaja suust kuuled sa tõde (tervitused Logpickerile ja Tarmole). Lühikese vaimustuspuhangu ja selgitamise järel tuli välja, et tegu on süstikuga. Aga tõde ei jää kaugele- nagu Kadi ütles, tabav hellitusnimi süstikule: lõng peas ja sahmib edasi tagasi...

Vahepeale jäi sujuvalt ka meie kiire ja otsustav esitlus ja hunnikute viisi lolli nalja.
Kas see oli piisav, et viia meid edasi televiisori sisse ja uhke 7 sekka?…
Saate teada aprillis, kui keerate teleka õigel hetkel lahti ning vaatate Ajujahi uue hooaja esimest saadet. Ärge muretsege, meil on piisavalt sotsiaalmeediat, et teid selle hetke saabumisega kursis hoida.
Seniks – olge terved ja loovad ning visake aeg-ajalt pilk meie koduleheküljele. Tellige suga või paar.

Tiim RailReed

Telgitagused põnevused
Viskleme Ajujahi koolitajate turmtules

RailReedi telgitagustes toimub asju ja sünnib põnevusi.

Nädalavahetus möödus jälle tuisuses lumises päälinnas. Koolitusime Ajujahi uueks vooruks. Harjutasime esitlust, rookisime suurepärase juhendaja Gleb Maltsevi juhendamisel nii sisust kui vormist välja üleliigse, ja selle, mis alles jäi, mõtlesime ning töötasime põhjalikult läbi. Mida ja miks me teeme, kellele me seda teeme ja miks see kellelegi peaks korda minema. Why should i give a god damn f--k (tsitaadi lõpp) ?!. Nii oligi. Auditooriumi ees käis ringi erakordselt nägus mees, kes nõudis tiimide esitlusi kuulates erakordselt valjul häälel ja erakordse nunnu eesti aktsendiga Miks. Teda. Peaks. Huvitama?!!.. (khm tegelikult ta ütles kottima, aga Kadile ei meeldi see sõna, ja ma ei vaidle vastu).
Karm armastus. Ja väga hea avaliku esinemise koolitus. Muidugi võite enda humoriseerimiseks ette kujutada ruumitäit uniseid, natuke külmast ja talvisest pimedusest kõhetunud eestlasi, keda emotsionaalne (eiteagimisrahvusest, dr google vedas alt) ja valjuhäälne nõudlik härra oma tunnetest ja taustast rääkima üritab panna. Ja hommikune kohv polnud veel kohale jõudnud..

Pidasime vastu ja töötasime laupäeval uue vooru esitluse kallal, ning paar tundi kuulasime Christina Forsgardi (Netprofile PR looja, turunduskonsultant) lugusid sellest, kuidas olla KUUUUM (ehk Marketing and Public Relations for StartUps). Lõpuks, millalgi pärast kella 6 õhtul võtsime suuna Kadi ateljeesse, et seal kangastelje kõrval õllevalgel tööd edasi teha. Pühapäev oli puhas esitluste harjutamine ja karm 1o1 kriitika.

Oli kaks väga intensiivset ja töist päeva, ja kui ma olengi seda juba varem öelnud, siis nüüd me teame paremini.

Esmaspäev oli minul vähemalt nii sinine kui sinine, nagu traktoriga oleks üle sõidetud. Aga juba toibun ja muretsen, mida laupäeval selga panna. Hoidke meile pöialt!


Anneli


Ajujahi treeningpäev
RailReedi tiim käis koolitusel. Anneli Arro jagab mõtteid.
Kell on palju, aga ei saa rahu, veri vemmeldab umbes 3 üleliigsest kohvist ja hasardist. Käisime täna tiimiga Tallinnas Ajujahi pitchingu koolitusel. Eesti keeles on tegu esitlusega, ma ei teagi miks pitching nii populaarseks sõnaks saanud on. Kõlab jõulisemalt vist. Nagu peksmine või poks või muidu millegi asjaliku ja agressiivse tegemine. Pitch on 3 minutit, mille jooksul sa pead oma idee/toote/teenuse (võimalikele investoritele) maha müüma. Tähtis on hoida fookust, esitada peamised faktid, olla arusaadav ja konkreetne. Ja muidugi huvitav. Ilmselgelt kõik, milles meie tiim tugev on.
Lisaks soovitati mõelda, kas esitlus läbib ``vanaema testi`` ehk - kas vanaema saab aru, millest sa räägid. Selle üle meie muidugi rõõmustasime. Kui üldse keegi, siis vanaemad ikka saavad aru, millest jutt, kui lauses on suga, kangasteljed ja lõimed. Äpiarendajad ilmselt on pigis.
Uus voor on 28ndal novembril, mil 100st ideest pääseb edasi 30.
Päev oli tihe ja huvitav, saime omakeskis mõelda ning gruppides esitlusi harjutada. Kuulsime teiste ideid ja saime enda oma kõvasti välja öeda (mille järel sigines ruumi veidi aega kestev vaikus). Lisaks selgus, et Kadi väide, et ta oli ainuke, kellel polnud äppi (või et ta oli kõige vanem), oli enneaegne, ega põhinenud faktidel.
Pärast päeva lõppu käisime Kadi ateljees. Kohas, kus toimub asju. Ja kus on. Asju. Ja terminaator-kangastelg. See on üks ägedamaid tootearendusi, mis ma viimasel ajal näinud olen (lisaks railreedile, muidugi). Ma ei hakka pikemalt seletama, aga võite ette kujutada, kui kangasteljed ja terminaator saaksid lapse. Ja see laps oleks Kadi ateljees (ja kuulaks sõna).
Ootame põnevusega juba uut vooru 28ndal novembril, kus 100st ideest nopitakse välja 30. Minul on küll vererõhk laes.
Hoidke pöialt!
Tervitustega
Anneli
EST