Järjekordne Ajujahi nädalavahetus on seljataga. Väga intensiivne, väga tore ja silmi avav.


Sissejuhatavaks illustratsiooniks sobib oi kui rusikas-silmaauku koomusk, mille Marilyn leidis vanade ajalehtede hulgast, mida graafikute ateljees virnade viisi leidub.Laupäeval oligi väga bad-ass startupi seminar, kus käidi läbi ärimudeli erinevad elemendid iEngine metoodika ja Lean Startup põhimõtete abil. Päeva vedas eest Alar Kolk, Euroopa Innovatsiooniakadeemia asutaja ja juht (http://inacademy.eu/). Päev oli tõsiselt nauditav ja intensiivne. Meil on nii hea meel, et oli selline võimalus nõnda karismaatilise asjatundja koolitusel osaleda. Kadi ja Marilyn olid Berliini näituse asjaoludel laupäeval kahjuks puudu. Olid puudu ja neist tunti puudust. Meie aga võtsime atsakalt sõna, arutasime, esinesime ja saime paremaks, ning pärast jagasime/jagame oma teadmisi ka nendega (tiimi võlu, kas pole).

Töötasime paberil läbi oma toodet, klienti, visiooni-missiooni ja vajalikke tegevusi turundamisel.
Seda, et RailReedil kuduja on innovaatiline hobikuduja v tekstiilikunstnik, te ilmselt ju! Juba teadsite, aga kas te teadsite, et ta elab äärelinnas, teeb aeg-ajalt personaalnäituseid ja tellib eriala(aja)kirjandust ning suhtleb agaralt? Lisaks usun ma, et praeguseks hetkeks on tema kodu ehitud kollaste jõulutuledega ja toas on väike maitsekalt kaunistatud kuusk, heleda kattega tugitoolil ootab juba uus VÄVmagasinet ajakiri kuuma kohvi ja lugejat.
Meile tähendab see seda, et RailReed tuleb saada tekstiiliajakirjadesse (tehtud!) ja autoriteetsematesse tekstiiliblogidesse ja kasutajate käte vahele, et sõna leviks (juba alustatud). Mitte et see teile hetkel oluline oleks (ehkki sõna levitamine on alati teretulnud).

Õhtu jätkus meeleoluka Ajujahi jõulupeoga! Lõbus lõpp toredale päevale. Pildisüüdistused on kahjuks netiavarustest kadunud (või kadunud netiavarustesse).

Pühapäev jätkus unisemalt ja (omavahel öeldes igavamalt). St mängu tulid numbrid ja raamatupidamine. Kaevusime sügavamale ärimudeli finantspoolde. Eesti Äriinglite Assosatsiooni, Startup Wise Guys kiirendi, Civitta ja mitmete teiste ettevõtete asutaja ning ingelinvestor (nii palju sõnu, nii vähe arusaamist, onju. Meie poolt, alguses vähemalt) Riivo Anton rääkis hommikul raha kaasamisest ja tiimist.

Peale lõunat võttis alustava ettevõtte kulude-tulude ja toodete hinnastamise teemad luubi alla endine Eesti Ekspressi peatoimetaja ja Eesti Päevalehe vastutav väljaandja, Pärnu Konverentside ja ajakirja Director asutaja Aavo Kokk. Aavole meeldib enda kohta öelda lihtsalt, et ta on läbirääkija, ettevõtja ja kirjanik. Aavo toob näiteid elust enesest ning oskab nõnda teha numbritest ja nende taga olevast loogikast arusaamise oluliselt lihtsamaks. Kohe näha, et filoloog. Ma olen raamatupidamisest üht-koma teist oma elu jooksul kuulnud ja lugenud (ja natuke vähem aru saanud), aga keegi pole kunagi rääkinud raamatupidamise algusest ja esimesest raamatupidamississekandest. Mina, kui poolelijäänud filoloogiharidusega ja muidu sõnu armastav inimene tundsin kohest hingesugulust (ja nüüd kõik vaatavad hindavalt üle mu õigekirja ja grammatika. Sellest on päris mitu, suisa 10 aastat möödas, muide. Vana arm ei roosteta, aga tuhmub siiski).

Nõnda sammub Railreed hoogsalt edasi (nagu tema sõsar Stepping reed) ja koob muudkui oma uudset ja huvitavat mustrit edasi!

Hoiame oma lõimed pingul ja käed soal.

Tervitused

Anneli