RailReedi tiim käis koolitusel. Anneli Arro jagab mõtteid.
Kell on palju, aga ei saa rahu, veri vemmeldab umbes 3 üleliigsest kohvist ja hasardist. Käisime täna tiimiga Tallinnas Ajujahi pitchingu koolitusel. Eesti keeles on tegu esitlusega, ma ei teagi miks pitching nii populaarseks sõnaks saanud on. Kõlab jõulisemalt vist. Nagu peksmine või poks või muidu millegi asjaliku ja agressiivse tegemine. Pitch on 3 minutit, mille jooksul sa pead oma idee/toote/teenuse (võimalikele investoritele) maha müüma. Tähtis on hoida fookust, esitada peamised faktid, olla arusaadav ja konkreetne. Ja muidugi huvitav. Ilmselgelt kõik, milles meie tiim tugev on.
Lisaks soovitati mõelda, kas esitlus läbib ``vanaema testi`` ehk - kas vanaema saab aru, millest sa räägid. Selle üle meie muidugi rõõmustasime. Kui üldse keegi, siis vanaemad ikka saavad aru, millest jutt, kui lauses on suga, kangasteljed ja lõimed. Äpiarendajad ilmselt on pigis.
Uus voor on 28ndal novembril, mil 100st ideest pääseb edasi 30.
Päev oli tihe ja huvitav, saime omakeskis mõelda ning gruppides esitlusi harjutada. Kuulsime teiste ideid ja saime enda oma kõvasti välja öeda (mille järel sigines ruumi veidi aega kestev vaikus). Lisaks selgus, et Kadi väide, et ta oli ainuke, kellel polnud äppi (või et ta oli kõige vanem), oli enneaegne, ega põhinenud faktidel.
Pärast päeva lõppu käisime Kadi ateljees. Kohas, kus toimub asju. Ja kus on. Asju. Ja terminaator-kangastelg. See on üks ägedamaid tootearendusi, mis ma viimasel ajal näinud olen (lisaks railreedile, muidugi). Ma ei hakka pikemalt seletama, aga võite ette kujutada, kui kangasteljed ja terminaator saaksid lapse. Ja see laps oleks Kadi ateljees (ja kuulaks sõna).
Ootame põnevusega juba uut vooru 28ndal novembril, kus 100st ideest nopitakse välja 30. Minul on küll vererõhk laes.
Hoidke pöialt!
Tervitustega
Anneli